GAGELOK железничка завртки Спајк

Краток опис:

Materials: Steel Q235,35#,45#; Alloy Steel 40Cr,42CrMo,35CrMo Grade: 3.6/4.6/4.8/5.6/5.8/6.8/8.8/10.9/12.9 Surface: Plain Oiled, Oxygen Black, Zinc Plated, Hot Dip Galvanized, Dacro coating Material Refer to: DIN 17221,BS 970, GB/T 4357, GB/T 4358 Packing: Less than 25KG per double layer woven bag in fumigation free pallet  MOQ: 3000 Piece/Pieces  Supply ability: 5000 Ton/Tons per Month  Delivery: within 20 working days GAGELOK Rail Screw Spike Name Railway Screw Spike Type Ss5.-150 V...


 • Порт: Шангај
 • Начин на плаќање: T / T, L / C, D / A, D / P, ETC
 • детали за производот

  Тагови производ

  Материјали : Челик Q235,35 #, # 45; Легиран челик 40Cr, 42CrMo, 35CrMo

  Оценка : 3.6 / 4.6 / 4.8 / 5.6 / 5.8 / 6.8 / 8.8 / 10.9 / 12.9

  Површина : Обична подмачкана, кислород Црното, цинк позлатени, топло поцинкувани, Dacro слој

  Материјал Погледнете го : DIN 17221, BS 970, GB / Т 4357, GB / Т 4358

  Пакување : Помалку од 25 кг по двоен слој ткаени торба во дезинсекција бесплатно палети 

  MOQ : 3000 Парче / Парчиња 

  Набавка способност : 5000 тони / тони месечно 

  Испорака : Во рок од 20 работни дена

  GAGELOK железничка завртки Спајк

  Завртка шилец (1)

  Завртки Спајк (93)

  Завртка Спајк (38)

  име Железничка завртки Спајк
  тип Ss5.-150 V20-135
  Ss8-140 V23-115
  Ss8-150 V23-135
  Ss8-160 V23-155
  Ss23-160 V23-215
  Ss25.-165 V26-115
  Ss35.-161
   Или типот од страна на цртежи на клиентите
  Оценка 4.6 5.6 8.8 10,9
  материјал Q235 35 # 45 # 40Cr
  Механички својства Издржливост на истегнување: ≥400Mpa Издржливост на истегнување: ≥500Mpa Издржливост на истегнување: ≥800Mpa Издржливост на истегнување: ≥1000Mpa
  Развлекување: ≥240Mpa Развлекување: ≥300Mpa Развлекување: ≥640Mpa Развлекување: ≥900Mpa
  Издолжување: ≥22% Издолжување: ≥20% Издолжување: ≥12% Издолжување: ≥9%
  Ладно свиткување: 90 степен без пукнатина Ладно свиткување: 90 степен без пукнатина Ладно свиткување: 90 степен без пукнатина Ладно свиткување: 90 степен без пукнатина
  Површина обична (со масло), црн оксид, цинк, HDG, восок, битумен, Dacromet, Sherardizing
  стандард се однесува ISO898-1, UIC864-1, и NF F500-50

   

  железнички систем за прицврстување (1)

   

   

   

  Ние произведува Железничка завртки Спајк, клип и менгеме, висока затегнувачка Болт со орев и мијалник, железничка Base (Тај) Плоча, железнички Риба Плоча, железнички рамо, железнички завртки и Спајк, риба Болт со орев и мијалник, железничка типла, гума и ЕВА рампа, Крејн железница и лесна железница, Дрвени Sleeper, Авто Болт и други резервни делови.

  Информации за претпријатието

  ksalex компанијата иksalex компанија (1)

  Kunshan Алекс Железничка прицврстува копродукции, Ltd произведува железничката сврзувачки елементи и стандардни компоненти. Како производители водечки железнички сврзувачки елементи во Кина, со лиценца за производство на кинеската железница Министерството, напредна технологија, инспекција инструменти висока прецизност и услуги, нашите производи се широко се извезуваат во САД, Германија, Шпанија, Јапонија, Австралија, Италија, Холандија, Белгија, Полска, Велика Британија, Индија и Јужна Африка и др

  Ние може да обезбеди производи во согласност со клиенти цртежи и samples.Our главни производи се како што следува:

  1. завртки скок / тренер завртка / диск завртка / Sleeper завртки, куче Спајк / Железнички скок / заклучување скок / cut скок, итн.

  2. Железнички клип / Тензија клешта / E, R, SKL клип / Pandrol клип / Deenik клип

  3. Завртете Завртки / песна Болт / Специјални завртки / U завртки / J завртки / сидро завртки / завртки Фондацијата / Студ завртки / Род завртки / Вити завртки / Тунел завртки

  4. Вратоврска плоча / База плоча / железничка плоча / железничка одредување на база / железничка влошки / единствениот плоча / единствениот рампа

  5. Риба плоча / Заедничката бар / железничка заеднички / сплетка Бар

  6. Следење Болт / T Болт / железничка Болт / прицврстување на завртките / вметнато завртки / клип Болт / Риба Болт / плоштад Болт / Род болт / железничка заеднички Болт

  7. менгеме плоча / железничка стеги / Сидро плоча / челик клип

  8. железничка Рамо / железнички спанко вметнува / железничка анкери за железнички прагови

  9. Пластична типла / упатство плоча / Најлон вметнете

  Ние се обидуваме да ги обезбеди најдобрите производи по најдобра цена!

  GAGELOK железничка завртки Спајк


 • Претходно:
 • Следно:

 • Испратете ја вашата порака:

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете Truck

  Поврзани производи

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете куќа

  WhatsApp Онлајн Chat!